Ako zariadiť terasu útulne a prakticky

Ak máte pri svojom dome terasu, ste šťastným človekom. Určite viete, ako dokáže takýto priestor spríjemniť život. V zime poslúži ako miesto na uskladnenie nepotrebných vecí, no jej pravý čas prichádza až v lete. Grilovačky s priateľmi, ranná káva, alebo večerné vínko. Aby vám ale vaša terasa naozaj dobre poslúžila, mali by ste si ju dobre zariadiť.

Terasa s drevenými stolíkmi

Na terasu by ste si mali zaobstarať nábytok vhodný do exteriéru. Aj keď na ňu priamo neprší, vonkajšia vlhkosť vzduchu je prirodzene vyššia. Preto sa klasický nábytok môže časom nehodnotiť. Nezabudnite na veľký stôl, pohodlné stoličky a taktiež zopár kresiel, v ktorých si budete môcť len tak hovieť počas letných večerov.
Je praktické, ak si zoženiete aj nábytok na odkladanie vecí. Takto môžete terasu využiť aj počas zimy. Je to predsa priestor navyše, no a ten sa vždy zíde. Dajte pozor na to, aby ladil s ostatnými kúskami.

DOBRÁ RADA:Na terasu Sa nesmierne hodí masívny nábytok https://www.furniture-nabytek.cz/. Ak sa pre neho rozhodnete, taktiež vyberajte kúsky vhodné do exteriéru.

Kvalitná podlaha vám uľahčí život


Ak si chcete uľahčiť život, určite zabudnite na koberčeky, a to v akýchkoľvek rozmeroch. Budete ich musieť neustále prášiť, no a vonku sa veľmi rýchlo zašpinia. Dajte si radšej záležať na kvalitnej a dobre vyzerajúcej, drevenej podlahe. Poprípade môžete využiť rôzne mäkké podložky, ktorými môžete zakryť starú a neestetickú podlahu.

Žena sediaca na schodoch terasy, ktorá sa rekonštruuje

Gril verzus krb


Na žiadnej terase by nemal chýbať gril, alebo krb. Pri menších terasách je ideálny plynový gril, ktorý môžete kedykoľvek premiestniť podľa aktuálnej situácie. Navyše nepotrebujete riešiť bezpečnosť pri drevenej podlahe, či trámoch a taktiež nemusíte stavať komín.

DOBRÁ RADA:Ak sa rozhodnete pre krb, dajte si záležať na tom, aby splynul s ostatnými časťami terasy, ako je napríklad nábytok. Mal by pôsobiť podobne ako vstavané spotrebiče v kuchyni.

4/5 - (1 vote)