Pobočka v danej krajine

Posted on by

Akú školu, na ako dlho, ako to financovať a akú máte šancu zohnať si prácu. Potom si dohovoriť v agentúre schôdzku, na všetko sa opýtať a nechať si ponúknuť najlepší variant. Schôdzka je zadarmo, takže keď niekde chcú hneď peniaze, navštívte pohotovosť inam.
A rozhodne sa odporúča zájsť minimálne do dvoch agentúr a porovnať, čo vám ponúknu. Každá agentúra má zazmluvnené iné školy a iné možnosti pre  štúdium v  Austrálii a každá ponúka trochu niečo iné. Môžete porovnať, ako to bude vychádzať cenovo a taky ako sa s vami kde baví. Je výhoda, ak má agentúra v danej krajine pobočku, aby ste sa mali kam obrátiť po prílete alebo v prípade ťažkostí.
 

Ako je to s vízami?

Čo v agentúre väčšinou moc nechcú hovoriť, že keď jede človek s partnerom nemusí byť ani ženatí alebo vydaté, tak možnosť učenia má len jeden a druhý môže ísť na takzvané dependantské víza. Pochopiteľne, že sa potom nemusí platiť za školu pre partnera, preto sa to agentúram nepáči, že majú menej peňazí a ušetrí sa na poplatku za vízum a taky na poistenie. Keď už to človek zmieni, tak väčšinou argumentujú, že je to ťažké dokázať, alebo že je to lepšie vybaviť až neskôr v danej krajine. Ale nie je. Musí sa preukázať, buď svadobné certifikát alebo že ste spolu partneri už rok vo vážnom vzťahu, ale že sa nechcete brať. S tým preukázaním by vám mala agentúra pomoct. Ak jeden uplatní štúdium v Austrálii, tak môže partner pracovať  čo je celkom neobmedzene,veľká výhoda.