SEO na vlastnú päsť? Chce to originálny prístup

Chcete vedieť jak na SEO https://www.seolight.sk/jak-na-seo/, keď na neho nemáte vyhradený veľký rozpočet? Ide to, len sa na vec budete musieť pozrieť z trochu inej stránky. Z akej? Z takej vašej a originálnej.
Žena sedí pri bielom stole.jpg

Optimalizácia je aj o kreativite

Mnohí SEO špecialisti by asi s týmto tvrdením nesúhlasili, niektorí možno i áno, ťažko povedať, avšak ja som presvedčená o tom, že optimalizácia potrebuje aj poriadnu dávku kreativity a originálneho prístupu. To platí hlavne vtedy, ak chcete na optimalizácii čo najviac ušetriť.

Podobne sme to robili na začiatkoch aj my. Dnes si za SEO platíme, lebo si to môžeme dovoliť. Keď však s webom alebo so samotným podnikaním iba začínate, predpokladám, že ani mnohí z vás nebudú mať niekoľko stoviek navyše. K SEO sme preto museli pristupovať trochu inak. Samozrejme, ak na to pôjdete podobne, nemôžete očakávať také výsledky, ako keď bude optimalizáciu vykonávať profesionálna agentúra alebo vtedy, keď na ňu budete mať väčší obnos financií.

Tak poďme k tomu kreatívnemu pohľadu na vec. Začnem tým, ako môžete zadarmo zistiť, ktoré kľúčové slová, by ste na svojich stránkach mali používať. Začnite písať priamo do vyhľadávača slovíčko, ktoré chcete používať. Vyhľadávače vám vyhodia hneď niekoľko možností. Práve tie, patria k tým, ktoré daný vyhľadávač registruje, takže existuje aj veľká pravdepodobnosť, že sú často vyhľadávané. Druhým spôsobom, ako môžete na správne kľúčové slová prísť aj sami je, že použijete veľmi jednoduchú a sedliacku logiku. Teda inak, čo by ste do vyhľadávača zadali vy, ak by ste hľadali to, čo majú vyhľadávať ostatní na vašich webových stránkach. Jednoduché, že?Nápis na čiernej tabuli – think outside of box.jpg

K technickej stránke SEO vám toho veľa nepoviem, pretože ak i vy, podobne ako ja, patríte k osobám, ktoré sa týmto veciam až tak nerozumejú, nemáte šancu ju zrealizovať sami. Niečo málo vám však môžem povedať k linkbuildingu. Spätné odkazy vytvárajte pomocou diskusných fór, faceoobuku a iných sociálnych sietí a môžete vyskúšať aj takzvaný guestblogging. Ten funguje veľmi jednoducho.