Nový zdroj financovania pre malé podniky padá

Peer-to-peer veriteľ povedal, že „neisté ekonomické prostredie“ poškodilo dopyt po úveroch.
 
Výsledkom je, že spoločnosť v tomto roku očakáva nárast tržieb o 20% oproti predchádzajúcej predpovedi o 40%.
 
Noviny zarachotili investorom a akcie v Funding Circle boli o 30% nižšie v utorok popoludní.balíčky peněz.jpg
 
Firma kótovaná na londýnskej burze cenných papierov koncom minulého roka. Akcie však zďaleka nedosiahli flotačnú cenu 440p av utorok obchodovali na úrovni približne 120p.
 
"Neisté ekonomické prostredie znížilo dopyt malých podnikov a viedlo nás k proaktívnemu sprísňovaniu úverových kritérií," povedal Samir Desai, výkonný riaditeľ Fondu financovania.
 
Financovanie Kruh čerpá z fondu finančných prostriedkov získaných od jednotlivcov a firiem, ktoré sú potom požičané malým podnikom preverené spoločnosťou.
 
Vzhľadom k tomu, že vypne banky, Financovanie kruh bol účtovaný ako rušivé sily v poskytovaní úverov.
 
Ale v apríli, akcie spoločnosti sa hit potom, čo oznámila plány na likvidáciu fondu, ktorý financoval niekoľko malých podnikov úverov.
 
Finančná firma, ktorá vznikla v krčme
Spoločnosť zatiaľ nezískala zisk, ale v utorok uviedla, že očakáva, že ročná strata za rok 2019 bude nižšia ako v roku 2018.hotovost.jpg
 
"Sme naďalej presvedčení o našom cieli stať sa najväčším poskytovateľom úverov pre malé podniky na svete, ktorý pomôže miliónom podnikov vytvárať pracovné miesta a podporovať hospodársky rast," povedal Desai.
 
Financovanie Circle tiež povedal, že to bolo "pozastavenie" plány na expanziu do Kanady, aby sa zamerali na svoje existujúce trhy, najmä Británia a USA.
 
Neuspokojivé správy z fondu Funding Circle, ktorý je jedným z najvýznamnejších veriteľov vo Veľkej Británii, prichádzajú, pretože sektor priťahuje pozornosť regulačných orgánov a investorov.
 
V júni Úrad pre finančné správanie oznámil plány na obmedzenie množstva súkromných investorov, ktoré by mohli investovať do partnerských pôžičiek.