Cestovanie

Posted on by

Kto by nemal rád cestovanie. Nikoho len tak nebaví stále byť zavretý v panelovom dome medzi štyrmi stenami. Na cestovanie používame mnoho dopravných prostriedkov. Najpopulárnejšie je hádam cestovanie autom. Už len ráno ísť do práce autom je u väčšiny ľudí bežná vec. A už sa to považuje za cestovanie. Avšak osobným autom sa môžete vydať na cestu aj  na dovolenku. Výhodou je, že si sami naordinujete čas odchodu z domu, môžete si urobiť zastávku alebo prestávku, kde sa vám to bude páčiť. Rozpočítate si výdavky na tankovanie.najbežnejšia doprava autom
Možno využívate autobusovú dopravu. Výhodou je, že nemusíte myslieť na to, či máte dostatok benzínu alebo nafty, či niekde nepotrebujete natankovať, a kde nakoniec zaparkujete. Veru, na týchto preplnených parkoviskách je to väčšinou strach a hrôza. Vodič autobusu vás pekne odvezie celkom lacno na zastávku, ktorá vám najviac vyhovuje. Je to bezproblémové. Avšak iní ľudia si pomyslia určite nad množstvom ľudí a vydýchaného vzduchu práve v autobusoch, alebo aj na to, že sa nedostanú presne na miesto, kde potrebujú ísť, ale vedia vystúpiť len na najbližšej autobusovej zastávke.
Vo väčších mestách je najpoužívanejší spôsob dopravy metro. Metro sa nachádza pod zemou, tým pádom je preprava rýchlejšia. Nevýhodou je príliš veľký počet ľudí a tlačenica.
Ďalšou možnosť na cestovanie je vlak, teda využitie železničnej dopravy. Vlaky sú už v dnešnej dobe veľmi pohodlné, pekné a moderné. Už sa nemusíte strachovať o veľký počet ľudí alebo sa sťažovať na tlačenicu v metrách či autobusoch. Vo vlaku máte pekne svoje miesto na sedenie s možnosťou uskladnenia aj batožiny. V niektorých vlakoch je možnosť ako kupé, čo je oddelený priestor od ostatných s možnosťou postele pri dlhších trasiach.pobalená batožina
Pri zahraničnom cestovaní využite leteckú dopravu. Je to najrýchlejší spôsob ako sa dostať z jednej krajiny do druhej. Máte postarané aj o pohostenie v lietadlách a batožina je zatiaľ pohodlne uskladnená spolu s ostatnou batožinou či kuframi.