Cestovanie s bábätkom

Miesta, ktoré chcete navštíviť by ste mali objavovať neustále. Aj vy radi cestujete na rôzne miesta? Vyhľadávate historické pamiatky, turistické lokality alebo len radi cestujete na svoju dovolenku? Sme všelijakí ľudia a máme iné potreby. Iné veci nás zaujímajú a iné miesta by sme túžili navštíviť. Včera sme sa vybrali na našu obľúbenú chatu. Je to naša vlastná chata, kde chodíme veľmi často. Či je leto alebo prechodné obdobie, vždy sa vyberieme práve na našu chatu pri lese. Chata je veľmi veľká, priestranná a máme tu všetko, čo potrebujeme. Avšak aj na chatu sa musíme nejako dostať.

dieťa vo vajíčku

Vždy si vyberáme cestovanie vlastným osobným automobilom typu SUV. SUV je veľmi vhodné práve na cestovavnie poľnými alebo horskými cestami. Navyše do SUV auta viete zbaliť veľmi veľa batožiny, aj keď máte deväťročného syna a jeden a pol ročného syna. Deti potrebujú veľmi veľa vecí na cestovanie. Dá sa to však zvládnuť a balenie mi už netrvá tak dlho, ako voľakedy. Už presne viem, čo kto potrebuje, aby mal všetko a nič mu nechýbalo. Cesta autom je už omnoho pohodlnejšia. Keď bol syn ešte bábätkom, cesta bola na nevydržanie. Neustále plakal vo vajíčku, v ktorom bol zapásaný.

pick up

Vajíčko spôsobilo, že ho oteplovalo z každej strany, takže vždy mu bolo nepríjemne a bol celý spotený. Ako sme vajíčko vymenili za autosedačku, hneď nám odľahlo, že nemusíme trpieť plač popri cestovaní. Už som mu nemusela spievať v aute ťap, ťap, ťapušky, ale pekne sa pozeral dopredu na nás. Ukľudňovalo ho to. Keď bol maličký, museli sme často zastavovať, aby si trošku ponaťahoval nožičky a zároveň ochladil sa od vriaceho vajíčka. Nečudujem sa. No, nechápem, prečo sú tie vajíčka také potrebné pre malé bábätká. Ak by sa mohla používať na cestovanie hlboká vanička, dieťatko by malo omnoho viac pohodlia a neplakalo by tak.