Originálne svadobné oznámenia alebo skúsme sa vyhnúť gýčom

Je na každom z nás, ako si predstavuje ten špecifický okamih, ktorému hovoríme svadba. Niekto túži po nenápadnej udalosti v okruhu doslova len svoji najbližších, iní naopak túžia po bombastickej akcii, na ktorú keby mohli, tak by pozvali hádam každého, koho v živote stretli. Väčšinou ale vravíme o tej strednej ceste, kedy pozveme hostí podľa reálnych možností z hľadiska financií, kapacity miesta, vzájomných vzťahov a podobne. Aj toto je však situácia, ktorá si žiada týmto potenciálnym hosťom poslať svadobné oznámenie.

Láska, nápis, ružový motív

Oznámenie môže mať rôznu podobu v závislosti od štýlu jeho prevedenia a každý z nás opäť môže preferovať niečo iné. Niekto klasiku, iní zas požadujú istú dávku originality a napríklad vtipne svadobne oznamenia, ktoré nebudú pôsobiť stereotypne.

  • Naopak budú o niečo osobitejšie a túto stránku veľa ľudí uvíta (hlavne tí so zmyslom pre humor).

Skombinovať sa ale dá estetická stránka s modernosťou, ale tiež tradícia s eleganciou.
Je už prakticky na každom, aký štýl oznámenia uprednostní, no v súčasntnosti máme aj vďaka internetu pomerne pestrý výber. Vo všeobecnosti je však vítané hlavne štýlové grafické prevedenie, ktorému nechýba cit a možno jednoduchý, avšak kreatívny dizajn.

Love, láska, grafický dizajn

  • Dominantnou takéhoto dizajnu nemusí byť nejaký motív či obrázok, ale veľmi pekne ukáže napríklad už len výtvarný štýl písma.

V neposlednom rade sa dá gýču vyhnúť aj tým, že si necháme zostaviť oznámenie na mieru, kedy hlavnú úlohu zohráva konkrétne prianie zákazníka. Možno to pôsobí ako starosť navyše, ale výsledok dokáže byť o to efektívnejší a zaujímavejší. Na výber v takom prípade nie sú len samotné motívy, ale tiež formáty či hneď niekoľko bodov grafického spracovania podľa vlastných požiadaviek. Vybrať sa dá aj samotný papier. A kombinácia týchto faktorov predstavuje skutočne pestré a univerzálne možnosti.

No samozrejme niekedy je rýchlejšie a vhodnejšie vsadiť na motív a celkovú formu, ktorá už je vopred zhotovená. Aj tieto formáty dnes dokážu predstavovať originálnosť a dobrý vkus.