Podnikateľ musí vedieť predpovedať budúcnosť

Obchod v tom čase nič nevyvážal, ale keď Argentína skĺzla k recesii, Matias vedel, že musí hľadať v zahraničí – a rýchlo.
 
Odhodlaný, že žiadny z jeho 50 zamestnancov by nestratil prácu, vtedy 35-ročný podnik dostal Vacavaliente na globálnu roadshow, kde vystavoval svoje kožené domáce, kancelárske a módne doplnky tovaru potenciálnym kupujúcim po celom svete.růst.png
 
 „Našou víziou je nikdy nikoho neodkladať,“ hovorí. „Toto sú ľudia, ktorí nás vzali tam, kde sme.“
 
Počas nasledujúcich troch rokov spoločnosť prešla z nulového vývozu na predaj v 42 krajinách vrátane USA a Veľkej Británie a žiadny zamestnanec nestratil prácu.
 
V súčasnosti 75% príjmov spoločnosti Vacavaliente vo výške 4 mil. USD (3,1 mil. GBP) pochádza z medzinárodných trhov, čím pomáha každoročne od roku 2015 viac ako zdvojnásobiť svoj ročný obrat, a to aj napriek zhoršujúcim sa ekonomickým podmienkam v Argentíne.
 
V súčasnej ekonomickej kríze má krajina úrokovú sadzbu 60%, pretože zápasí s infláciou 48%. Reformy vládnych výdavkov a škrty v subvenciách zaznamenali štvornásobok faktúr a mena, peso, stratila v roku 2018 polovicu svojej hodnoty.
 
Proti tomuto pozadiu je Matiasovo vedenie Vacavaliente impozantné, a to viac, keď si uvedomíte, že je univerzitným výpadom, ktorý nastúpil do spoločnosti ako stážista.
 
Táto koža bola v bohatej ponuke, odrezkov z kožiarskeho priemyslu, ktorý je sám o sebe vedľajším produktom argentínskeho veľkého dobytka.
 
Matias nastúpil do Vacavaliente so sídlom v Buenos Aires neskôr v prvom roku. Vo veku 26 rokov, on bol prijatý ako internista, rovnako ako firma sa chystá mať veľké šťastie.mrakodrap.jpg
 
Jeho ručne vyrábané výrobky upútali pozornosť kurátorov v Múzeu moderného umenia v New Yorku (MoMa), ktorý pozval Vacavaliente, aby prezentoval jednu položku na výstave s názvom Destination Buenos Aires, spolu s 11 ďalšími dizajnérmi.
 
Kus, ktorý spoločnosť prezentovala na výstave, zostáva jednou z najpredávanejších položiek – kožený stolný klokan, ktorý možno použiť na ukladanie pier, ceruziek, kancelárskych sponiek a mobilných telefónov.