Povolené verzus zakázané šperky na stužkovú

Stužková slávnosť je pre mnohé dievčatá naozaj významnou udalosťou. Ak medzi nich patríš i ty, nasledujúce riadky, sú práve pre teba. Pozrieme s na to, aké šperky sa na stužkovú hodia a nad akými ani nerozmýšľaj.Dievča v ružových plesových šatách sedí pred zrkadlom.jpg

Bižutéria zakázaná

Ak nechceš na svojej stužkovej pôsobiť lacno, zabudni na akúkoľvek bižutériu. Absolútne zakázané sú lacné kúsky, ktoré už z diaľky volajú lacnotou. Takto vyzerajú hlavne tie šperky, ktorú sú vyrobené z nekvalitného plastu a nafarbené ešte nekvalitnejšou farbou.

Ak si mala v pláne, zobrať si obrovský náhrdelník, ktorý zakryje celý dekolt, nemusíš túto voľbu ihneď zahadzovať. Ak siahneš po naozaj kvalitnej a dobre vyzerajúcej bižutérii, nemáš čo pokaziť.

Striebrom nič nepokazíš

Strieborné šperky sú dokonalým kompromisom. Sú lacné, no zároveň ide o drahý kov, takže lacno vyzerať nemôžu. Môžeš pokojne využiť aj populárne vrstvenie. Na tento účel sú ideálne jemné strieborné retiazky, s ktorými môžeš vytvoriť naozaj výrazný šperk na svojom krku.

Zapamätaj si jedno pravidlo. Ak si vezmeš jeden strieborný šperk, aj tie ostatné, musia byť strieborné. V bežnom živote je síce povolené kombinovať čokoľvek s čímkoľvek, no na príležitosť, ako je stužková, sa žiadne experimenty nehodia.

Ak chcieť strieborné šperky skombinovať s niečím farebným, ideálna je čierna, modrá a zelená farba. Stále hovoríme o šperkoch a o doplnkoch, nie o šatách.Žena s ryšavými vlasmi, strieborným náhrdelníkom.jpg

Zlaté pravidlo

Aj zlaté šperky nie sú zlou voľbou, no maj na pamäti, že tento kov pôsobí veľmi vznešene. Ak chceš celý dojem odľahčiť, zvoľ zlaté šperky, ktoré sú naozaj jemné. To v preklade znamená, že sa vyhni výrazným zlatým náušniciam alebo náhrdelníkom.

Zlatým pravidlom v prípade zlata je, že ak si na seba vezmeš akýkoľvek zlatý doplnok, zlatá farba sa musí zopakovať minimálne na jednom mieste. Môžu to byť pokojne topánky, kabelka alebo ďalšie šperky. Nikdy si však na seba neber len jeden zlatý prvok.