Sladké sny vo vašej spálni vám privodia správne použité vône

Domov sa vraciame každý deň a aby to bol príjemný návrat, tak si svoj bytík  prevoňajme obľúbenou arómou. Aj k pokojnému spánku okrem vhodného zariadenia spálne patrí aj svieža, ale upokojujúca vôňa, ktorá navodí príjemnú atmosféru a uľahčí zaspávanie.
Pre pokojný spánok nie je nutné hneď siahať po liekoch, existujú aj iné spôsoby, ako ukľudniť večne pracujúcu myseľ a dosiahnuť sladké zaspávanie. Jedným z nich je aromaterapia, ktorá už roky funguje.polštáře.jpg
 
Použite správne vône
Každá vôňa má na človeka účinok, ale rozdiel je v tom, ktorú si vyberiete. Priemyselne vyrábané majú o trocha viac negatívnejšie vplyvy ako prírodné silice, ktoré nie sú ničím riedené. Najúčinnejší spôsob ich je použiť do ultrazvukových difuzérov alebo jednoducho nakvapkať zopár kvapiek na textíliu.
 
Takmer s istotou zaspíte pri vôni Bergamotu
Hoci je sladká, dokonalo vám pomôže pred zaspávaním zrelaxovať a popri pokojnom spánku vám ešte aj prečistí vzduch a zničí mikróby. Ale pozor si treba dať na použité množstvo, aby ste namiesto oddychu neležali s bolesťou hlavy.
 
Klasika to je levanduľa
Táto klasika je prírodným terapeutom, účinkujú nielen silice, ale aj kvety. Môžete si ju dopriať aj vo forme masáže, ak ju pridáte do oleja na to určeného.
 
Harmančeku sa poteší aj myseľ, nielen žalúdok
Nielen vo forme čaju na žalúdok, ale aj pri zaspávaní vám harmanček pomôže s upokojením mysle. Pár kvapiek do difuzéra alebo priamo na vankúš vám privodí sladký spánok.bylinky.jpg
 
Jazmín určite  nesklame
Jamín je najobľúbenejší éterický olej, a právom, pretože už po pár vdychoch jeho vône sa prenesiete do ríše snov. Pomáha hlavne ľuďom s náročnou prácou, aby sa dokázali dobre vyspať.
 
Afrodiziakum Ylang-ylang vás najprv vzruší, potom uspí
Absolútnym hitom v spálňach je táto aróma. Okrem upokojujúcich a uvoľňujúcich účinkov je  vraj fantastickým afrodiziakom, postačí len jedna kvapka. Tak ak pred spánkom túžite po milovaní, doprajte si ju a potom spite sladko.