Ako vysušiť vlhkú kúpeľňu

V kúpeľni bude vždy o niečo vlhšie, ako je tomu vo zvyšku vášho bytu. Je to prirodzené, preto v kúpeľni neustále tečie voda, no a ak v nej máte aj toaletu, tak ide o taký zvlhčovač vzduchu. Kým je vlhkosť v normálnej miere, nie je potrebné robiť paniku. Iné je to ale vtedy, keď vám začne opadávať omietka alebo dokonca rásť pleseň. Toto sú najúčinnejšie spôsoby, ako sa vlhkosti vo vašej kúpeľni, zbaviť čo najlepšie.
 žena stojí v kúpeľni.jpg

  1. Úplným základom je vetranie. V kúpeľni nestačí vetrať pravidelne. Ja nechávam okno neustále otvorené na vetračku. Robím to tak aj v zime. Ak máte problém s takouto formou otužovania, počas sprchovania alebo kúpania, si okno samozrejme zatvorte. Inak ho majte vždy otvorené aspoň trošku. Inak sa vlhkosti nezbavíte nikdy. To isté platí aj o dverách. Najlepšie je totiž to, ak v kúpeľni vytvoríte jemný prievan. Prúd vzduchu bude fungovať ako taká prirodzená sušička.
  2. V kúpeľni by ste nemali mať žiadne rohožky, záclony a ani uteráky. Na sušenie prádla zabudnite úplne. Po prvé, vám nevyschne dokonale a bude páchnuť zatuchlinou a po druhé, bude udržiavať v kúpeľni vlhkosť. Proste z tejto miestnosti odstráňte všetko z látky.

farebné uteráky.jpg

  1.  Radiátor v kúpeľni, by ste mali nechávať zapnutý aj počas leta. Nemusí byť nastavený na najvyššiu teplotu. Stačí ak na ňom nastavíte najnižšiu možnú teplotu. Ak by ste mali možnosť, tak využite elektrický ohrievač. Jeho obrovskou nevýhodou, ktorú však v kúpeľni premeníte na výhodu, je to, že vysušuje vzduch.
  2. Do veľkej miery pomôžu aj malé sušičky vzduchu. Sú to také plastové stojany, do ktorých vložíte tabletu a ona pohlcuje nadbytočnú vlhkosť v miestnosti. Aby svoj účel splnili naozaj správne, mali by ste použiť dve až tri takéto zariadenia.
  3. Poslednou radou je, že sa snažte kúpeľňu usušiť ručne vždy po sprchovaní. Zmyte dlážku a ak sa vám podarilo osprchovať aj niečo iné, tak utrite i to. Snažte sa taktiež o to, aby ste na kraji vane nemali množstvo zbytočností. Voda, ktoré pomedzi nich zatečie, môže byť problémom. Obzvlášť veľký pozor, by ste si mali dať na plesne. Ak sa objavia čo i len náznakom, okamžite ich odstráňte a ideálne vymaľujte.