Nezvyčajné domáce zvieratko s pancierom

Ľudí žijúcich v bytoch často trápi otázka, aké zviera by bolo pre nich najvhodnejšie? Nie je nič výnimočné, ak počas dňa vonku stretnete veľa ľudí so psami. Avšak, tiež je pravdou, že týmto zvieratám je niekedy skutočne lepšie, ak žijú pri dome a celý deň môžu šantiť na dvore. Rovnako nie je žiadnym tajomstvom, že niektoré psíky v byte robia poriadny rámus, na ktorý sa sťažuje nejeden sused. Vlastniť psa znamená aj veľké množstvo povinností a ak ho chcete chovať v byte, myslím si, že je to omnoho náročnejšie než keď žijete v dome s veľkým výbehom.korytnačky v pilinách.jpg
V tomto prípade by som si určite vybrala zviera, ktoré ma nebude až natoľko obmedzovať. Je to milé stvorenie s pekným pancierom a milými očkami. Som si istá, že vďaka tomuto krátkemu a stručnému opisu ste už pochopili o akého tvora ide – hovoríme o korytnačke. Pre niekoho možno trochu nezvyčajné, nezaujímavé, no kto si raz tohto tvora zadovážil, už sa ho nebude chcieť vzdať. A čo vlastne taká korytnačka potrebuje?
V podstate ide o nenáročné zvieratko, ktoré sa hodí aj k deťom. Korytnačky môžeme chovať v teráriu alebo dokonca aj na dvore, kde jej zhotovíme dostatočne veľký výbeh a domček. V tomto príbytku môže byť počas celej doby vegetácie, avšak keď príde zima, korytnačku prenesieme a umiestnime na vytvorené zimovisko, kde prečká toto ročné obdobie. Možno budete prekvapený, ale toto milé zvieratko môžeme chovať aj na balkóne.korytnačka na lupeňoch ruží.jpg
Korytnačky kŕmime predovšetkým bielou ďatelinou, skorocelom a púpavou, ale môžeme jej ponúknuť aj listy z ovocných stromov. Raz za čas im môžeme ponúknuť aj ovocie, a to napríklad melón alebo jahody.
Toto nenáročné zvieratko sa vám určite odvďačí svojou milou spoločnosťou. Dúfam, že som vás týmto článkom presvedčila o tom, že aj chov korytnačky môže byť veľmi zaujímavý a pre vás a vaše dieťa prínosný. Tak neváhajte a poskytnite aj vy svoj domov, záhradu či balkón tomuto malému a milému zvieratku s pancierom.