Balkón ako miesto k dokonalému odpočinku

Viacerí z nás si zrejme idealizovali predstavu o našom malom súkromnom mieste, ktoré by síce bolo súčasťou nášho pozemku, ale bolo by tak trochu „out“, respektíve pôsobilo by oddelene a bolo by ideálne k relaxu alebo ventilovaniu myšlienok. Dámy a páni, toto miesto existuje a moderné domácnosti ho nachádzajú- tým miestom je balkón.
protahování na balkoně
Ja viem, v ideálnom prípade sme snili o obrovských terasách, priestorných lodžiach alebo doživotnom relaxe niekde pri mori, no predstavy sú predstavy a realita je realitou. Aj napriek snahe nás hlavne vo veľkých snoch brzdí realita kapitálu a finančná otázka. Každopádne dúfam, že to súkromné miestečko, akým je balkón si zariadiť môžete a vytvoriť z neho sympatickú alternatívu a priestor, v ktorom sa budete cítiť čo najlepšie. Koniec koncov, o atmosfére prostredia nerozhoduje veľkosť jeho miestností, ale skôr fakt, aby nám bolo dané prostredie sympatické a odzrkadľovalo náš štýl, určitý zmysel a poriadok. A samozrejme,… bezpečie. Preto nesmieme zabudnúť ani na kvalitné balkonove zabradlie.
Ak ste sa teda rozhodli spraviť z tohto priestoru vaše relaxačné miestečko, tak ešte skôr než vsadíte na vašu kreatívnu stránku by ste si mali uvedomiť, že tento priestor bude slúžiť k odpočinku a nie ako skladisko. Preto by sme mali balkón najskôr upratať a nepotrebné veci dať skrátka niekam inam (určite niečo vymyslíte). Až potom môžeme brať zariaďovanie dotyčného miesta vážnejšie.
zděné zábradlí
Ideme na to!
Môžeme teda začať budovať miesto, ktoré je síce menších rozmerov, ale bude to miesto našich snov a príjemných chvíľ. Preto budete musieť vsadiť predovšetkým na svoj vkus a začať výberom toho najvhodnejšieho nábytku. Hodí sa začať menším stolíkom a dvoma stoličkami. V oboch prípadoch poznáme typ tohto nábytku určený pre tzv. miniatúrne balkóny. Rozmery týchto doplnkov sú veľmi praktické a ľahko ich v prípade potreby hocikedy premiestnite. Nezabudnite ani na zeleň a osvieženie priestoru pomocou kvetov. V prípade záujmu sa hodí umiestniť aj látkovú zástenu (kvôli súkromiu). Ak budete hotoví, následne môžete balkón obohatiť ďalšími šikovnými vecičkami, ktoré vám pri posedení prídu vhod.