Čínske smartphoni vytáčajú hovorí do zahraničia

·         Existujú mnoho prípadov keď smar0tphon sa dokáže len tak sám od seba pokaziť, vybuchnúť či sám od seba vytočiť hovor do rôznych krajín sveta. Práve na toto čudné vytáčanie sa pozrieme bližšie.

lavička
 

Všetko to začína celkom nevinne , máte položeny smartphon niekde na stole a on len tak z ničoho nič vytočí hovor niekomu do zahraničia bez toho aby ste o tom vedeli. Samozrejme to hneď nezistíte pretože na druhej strane to môže niekto zdvihnúť ale keď sa nikto neozýva , hovor ukončí, teda aspoň takto v skutočnosti  to malo byť. No potom príde šok keď Vám príde sms-ka v ktorej Vám oznámia že Vám klesol kredit alebo príde faktúra pri ktorej sa budete chytať za hlavu.
 
Za všetko môžu smartphoni ktoré pochádzajú z Činí. Ide skôr o značky ktoré sú u nás v Európe neznáme , a ľudia si ich po väčšinu zakupujú preto, lebo sú lacnejšie ako značky ktoré už veľmi dobre poznáme. Tieto neznáme značky si ľudia zakúpujú z obchodných reťazcoch v ktorých sa vyskytujú najčastejšie alebo cez niektoré  zahraničné e- shopi.Čisla sa začnú vytáčať vtedy keď vložíte svoju sim kartu do zariadenia a necháte smartphon zhasnúty. Na toto by si mali dať hlave pozor ľudia ktorý si chcú kúpiť pekný lacný smartphon, dôchodcovia , a deti u ktorých sa neznáme značky smartphonov vyskytujú najčastejšie.

žena
 

Odporúčam preto aby ste si smartphoni zakúpili len v overených značkových  predajniach alebo u operátorov ktorú poskytujú záruku ku všetkým zariadeniam. Ak by ste si však zakupivali smartphon v obchodných reťazcoch či v e-shopoch zakupujte si značku ktorá je známa, prípadne sa opýtajte svojich známych . Pretože ako som už písal nikdy totiž neviete čo sa z neznámim smartphonom môže stať.Pomôcť by mohla aj aktualizácia softvéru. Ak aby aj tak by ste mali tento problém , obradte sa na obchod v ktorom ste smartphon zakupovali.