Čo je to bednička na ovocie

Bedničky na ovocie sú typom balenia, ktoré sa zvyčajne používa na balenie ovocia. Prvé zmienky o prepravkách s ovocím možno nájsť koncom 19. storočia, keď sa používali na prepravu pomarančov a iných citrusových plodov vo vlakoch. Prepravky na ovocie sú zvyčajne vyrobené z dreva a majú dno z drôteného pletiva, aby sa plody nedotýkali zeme. Drevo je často natreté ochrannou farbou alebo lakom a následne zabalené do papiera alebo plastu na ochranu pred nečistotami a vodou. Existujú rôzne druhy prepraviek na ovocie. Niektorí vyrábajú prepravky s drôteným sitovým dnom a niektoré nie. Väčšina vyrobených prepraviek má rukoväť, ktorá umožňuje ich prenášanie, ale niektoré nie. V procese balenia môže byť bednička použitá na uloženie množstva ovocia oddelene (ako sú pomaranče či iné ovocie), alebo môže byť použitá na balenie jednej alebo viacerých prepraviek plných ovocia dohromady.

Bednička na ovocie

V oboch prípadoch môže byť prepravka označená alebo nie, v závislosti od toho, kde je uložená. V potravinárskom priemysle sa prepravkou rozumie otvorená škatuľa alebo skladovacia nádoba v tvare kartónu so stenami vyrobenými zo sololitu alebo plastu. Začiatkom 20. storočia sa prepravky na ovocie používali na prepravu citrusových plodov, ako sú pomaranče a citróny. Dnes sa používajú na balenie rôznych produktov a spracovaných potravín do prepravných kontajnerov. Zvyčajne majú dno z drôteného pletiva, aby sa výrobok nedotýkal zeme. Drevo sa často natiera ochranným náterom alebo lakom.

Bedničky na ovocie

Môžu byť tiež pokryté fóliou, plastom alebo inými materiálmi. na ochranu produktu vo vnútri. Prepravka sa používala rôznymi spôsobmi, prepravka na ovocie sa tradične používa ako obal na pomaranče a iné citrusové plody. V Severnej Amerike sa prepravky predávajú prefabrikované a často sú v nich diery, aby sa dali zoskrutkovať.