Lieky z prírody – kotvičník zemný

Kotvičník zemný je drobná rastlina, ktorá sa na liečbu využíva už niekoľko storočí. O jej priaznivých účinkoch na zlepšenie erekcia sa vedelo už v dávnej minulosti. Pokiaľ dávate prednosť prírodným prostriedkom pred liekmi rozhodne by táto rastlina nemala ujsť vašej pozornosti.

čaj

Testosterón z prírody.
Látky v kotvičníku zvyšujú hladinu mužského hormónu testosterónu. Výrazne sa tak zvýši potencia, libido a sexuálna výkonnosť.
Siahajú po ňom aj športovci – ako doplnok stravy podporuje táto rastlina rast svalov a dodáva energiu. Pôsobí ako prírodné anabolikum – obsahuje rastlinné steroidy, fytosteroli a bioflavonoidy.
Užívanie kotvičníka zemného má priaznivý vplyv aj na ženský organizmus. Zmierňuje príznaky menopauzy, udržuje hormonálnu rovnováhu a napomáha chudnutiu. Obmedzuje ukladanie tukov v problematických partiách (zadok, brucho, stehná) a odďaľuje prejavy starnutia. Okrem toho je vhodný na detoxikáciu organizmu – prečisťuje pečeň a celý organizmus.
Ak vás trápia zápaly či infekcie močových ciest, mechúra, alebo máte zdravotné problémy s obličkami táto rastlina vám pomôže zbaviť sa ich.

posilovna

Užívanie kotvičníka zemného.
S užívaním žiadnej rastliny to netreba preháňať. Môžu nám výrazné pomôcť v boji s chorobami, ale pri dlhodobom užívaní môžu naše zdravie poškodiť. Platí to aj pre kotvičník zemný. Nie je vhodné užívať ho dlhšie ako tri mesiace. Potom si dajte pár týždňov prestávku a ak chcete môžete v jeho užívaní zas pokračovať.
Najvhodnejšia je užívať vňať z kotvičníka. Obsahuje najvyššie koncentrácie účinných látok. Čaj si urobíte najjednoduchšie – jednu polievkovú lyžicu vňate zalejte 0,5 litrom vody. Už po jednom týždni pravidelného užívania zbadáte jeho účinky. Ak nie, zvýšte dávku a doprajte si denne viac čaju. Pokiaľ ste sa rozhodli pre užívanie kotvičníka vo forme tabletiek neprekračujte odporúčané dávkovanie.