Zariaďte svoj byt v štýle vintage

Vintage štýl sa dnes stáva veľmi populárnym. Mnohí si ho mýlia s pojmom retro, preto je dôležité na začiatok uviesť rozdiel medzi nimi. Medzi výrobky, ktoré sa radia do vintage patria také, ktoré naozaj pochádzajú z minulosti. Veci našich babičiek, alebo našich mamiek, pokiaľ sú to už dámy vo vyššom veku. Sú to veci, ktoré sa používali/nosili v ich mladosti – pre nás v minulosti. Môžu byť trochu upravené, ale ich podstata je pôvodná. Majú v sebe prvok, ktorý jasne značí, že ich príbeh je dávny a minulý. Napríklad sú ošúchané, vybielené od prania a podobne.

město

Retro sú veci, ktoré boli nanovo vytvorené dnes, ale sú napodobneninou niečoho, čo sa používalo/nosilo v minulosti. Pokiaľ si však chcete váš byt zariadiť vo vintage štýle, nebude to úplne najľahšie. Ak vám stačia len vintage doplnky už do zariadeného bytu, je to o niečo jednoduchšie. Najlepšie je, ak ste veľký zberateľ a k takýmto kúskom sa dostávate postupne. Je to zároveň vaša záľuba, ktorou vypĺňate váš voľný čas.

Určite existujú aj obchody s vintage kúskami, ktoré zoženiete za primeranú cenu. Váš byt tak môže zažiariť nie modernými a luxusnými prvkami, ktoré dnes nájdeme všade, ale práve takouto starou klasikou, ktorá už dnes nie je samozrejmosťou. Najideálnejšie by bolo prehrabať sa v dome starých rodičov, zájsť na ich povalu a objavovať spolu s nimi kúsky ich mladosti ako skladačku. Množstvo kúskov, ktoré sa dajú opraviť a dokážete im prinavrátiť ich pôvodný, o kúsok vylepšený stav.

kavárna

Je na vás, či si zvolíte tento štýl práve do vášho bytu. Nie všetky doplnky sú úplne praktické a dajú sa dnes využiť. Pokiaľ ste však milovníkom tohto štýlu a života v minulosti, prídete si na svoje. Nebojte sa zvoliť si zmenu a ísť za tým, po čom túži vaše srdce. Vintage veci si zaslúžia viac, ako len spomienky. Zaslúžia si, aby sme im znova vdýchli život a ich príbehy prežili nanovo, no tentoraz spolu.