Na čo všetko môžete v domácnosti využiť aviváž

Aviváž používame hlavne pri praní. Oblečenie je vďaka nej príjemne hebké a hlavne voňavé. Tento prostriedok, však môžete využívať aj pri iných činnostiach. Okrem toho, že v sebe ukrýva čistiace vlastnosti, rozvonia celý byt, alebo dom.

koberec
 
1.Ak sa chystáte tepovať, alebo iným spôsobom čistiť koberce, do vedra s vodou a čistiacim prostriedkom prilejte vrchnáčik aviváže. V prvom rade budú veľmi príjemné na dotyk, čo je však ešte podstatnejšie, získajú krásnu vôňu, ktorá vydrží niekoľko dní. Ak ju budete chcieť obnoviť, nalejte aviváž do rozprašovača a raz za čas ňou koberce jemne postriekajte.
 
2.S avivážou môžete umývať okná. Dodá im krásny lesk. Najprv použite klasický prostriedok, pomocou ktorého odstránite hlavne zaschnutú špinu a mastné miesta. Následne naneste na handričku malé množstvo aviváže a okná vyleštite. Z výsledku budete príjemne prekvapení.
 
3. Aviváž pôsobí celkovo ako leštič. Preto ju môžete použiť vtedy, ak chcete aby sa niečo krásne lesklo. Neublíži ani takým materiálom, ako je napríklad koža, nerez, alebo mramor. Naneste ju na handričku a krúživými pohybmi vyleštite to, čo potrebujete.
 
4.Ak chcete svoj príbytok rozvoňať, zmiešajte aviváž s troškou vody a túto zmes nalejte do rozprašovača. Tento prostriedok môžete používať namiesto klasického spreja určeného na osviežovanie vzduchu. Výhodou je to, že vôňa aviváže vydrží omnoho dlhšie.
Druhým spôsobom ako do bytu priviesť vôňu, je naliať neriedenú aviváž do plastového téglika. Je dobré, ak sa bude dať uzavrieť. Do vrchnáka urobte niekoľko dier. Túto voňavku môžete umiestniť pokojne i do skrine s oblečením, alebo potravinami.

vedro
 
5. Využijete ju aj pri umývaní podláh, najlepší účinok má na laminát, alebo plávajúce podlahy. Prilejte ju do vedra s čistiacim prostriedkom a miestnosti klasicky pozmývajte. Aj v tomto prípade ju môžete použiť na leštenie.