SUV vozidlá

O tom, že aspoň jedno auto v rodine je skutočne potrebné nemusíme ani diskutovať. Záleží však už len od príjmu domácnosti, aké auto si môžu dovoliť. Výnimkou nie sú ani rodiny s dvoma a viac autami, čo je dnes už takmer bežné. Ani zápchy a preplnené cesty nás však neodradia od cestovania autom. Kým niektorí si vyberajú na základe financií čo najlacnejšie,, iní už hľadajú aj nejaké dizajnové kúsky. Veľa rodín, ktoré už majú deti a najmä tie najmenšie, ktorých súčasťou je aj detský kočík, siahajú po SUV vozidlách. Veľký priestor, objemný kufor a pohodlné, bezpečné vozenie vyšvihlo SUV vozidlá na najčastejšie kupované rodinné autá. Mnoho ľudí však odrádza cena za takéhoto štvorkolesového miláčika. Ak však nepotrebujete mať práve Audi Q7 či najnovšie sedem miestne BMW, dnes kúpite niektoré značky aj za prijateľné ceny.

ford

Jeep Compass Jeep predstavoval poväčšine terénne vozidla so vzhľadom typickým do hôr. Po príchode Jeepu Grand Cherooke sa začala táto značka čoraz viac objavovať aj na našich cestách. Teraz prichádza na rad lacnejšia verzia Compass. V základnej výbave ho možno dostať už od 19 990 Eur s motorom 1.4, manuálnou prevodovkou, senzorom pred nebezpečnou vzdialenosťou, cúvacími senzormi a koženým audio volantom.

Ford Kuga Taktiež veľké, priestranné auto so silným motorom, ktoré vás očarí nielen na prvý pohľad vonkajším dizajnom, ale aj interiérom, ktorý ma oblé tvary a sedačky prispôsobené najväčšiemu pohodliu. Spoľahlivé auto v prijateľnej cene kúpite v základnej výbave už od 24 000 Eur.

suv

Honda H-RV V rodine Hondy nájdete väčšie C-RV, ktoré sa veľkosťou radí medzi tie najväčšie a menšieho súrodenca H-RV. Obidve autá sú spoľahlivý Japonci, s ľahko dostupnými náhradnými dielmi. Aj napriek veľkým rozmerom spotreba v meste sa udáva 4,8 l/100km, mimo mesta 6,2 l/100km a kombinovaná 5,8 l/100km.