To správne uloženie oblečenia

Kedysi na povinnej vojenskej službe bolo veľmi obľúbenou zábavkou šikanovanie mladých vojakov práve ukladaním oblečenia. Starší vojaci vyhádzali mladým celé skrine a prikázali im ukladať oblečenie. Pokiaľ toto oblečenie nebolo podľa pravítka v presných pravých uhloch, rozkopali to a museli ste začať od začiatku. V dnešnej dobe by sa toto správanie označilo pravdepodobne už nie ako šikana, ale ako týranie.
Avšak ukladanie šiat je stále veľmi dôležité. Máme však na mysli správne ukladanie šiat a oblečenia. Nehovoríme o úprave dokonalých komínoch, ale o kultúre ukladania oblečenia, ktorá je prospešná ako vášmu oblečeniu, tak aj vášmu osobnému pocitu.

oblečení

Všetko oblečenie patrí do skrine!

Naozaj je to pravda? Dovolíme si tvrdiť, že nie. Aj keď každé oblečenie sa dá poskladať a uložiť do šatníka či skrine, nie každému oblečeniu je to rovnako prospešné. Pokiaľ máte vo vašej skrini málo miesta, vkladajte do poličiek len to, čo je naozaj dobre odložiť a poskladať. Napríklad rôzne ľahké tričká, spodné prádlo a tak ďalej.

Používajte vešiaky tak často, ako je to len možné!

Používanie vešiakov a vešiakových skríň je dôležitejšie, ako si možno myslíte. Väčšina šiat, košieľ, nohavíc sa veľmi odvďačí svojím vzhľadom práve tým, že ich budete poctivo vešať na vešiaky a do visiacich skríň. Časté žehlenie vášho oblečenia totiž nie je vôbec prospešné. V prvom rade si robíte zbytočnú prácu a po druhé, časté žehlenie škodí oblečeniu a ničí charakter vlákna, z ktorého je oblečenie vyrobené.

šaty

Nemáte visiacu skriňu? Nevadí.

Pokiaľ vaša domácnosť nedisponuje vstavanými alebo klasickými skriňami s priestorom pre zavesenie oblečenia, nevešajte hlavu. V dnešnej dobe je moderné a štýlové mať takzvané otvorené vešiaky. Sú to rôzne tvarované vešiaky na oblečenie, ktoré môžete umiestniť kdekoľvek vo vašej izbe alebo vo vašej domácnosti. A vôbec to nevyzerá ako neporiadok. Naopak, aspoň sa môžete hneď pochváliť vaším výberom šiat. A to ani nehovoríme o praktickom význame takéhoto ukladania šiat. Je to oveľa rýchlejšie, vždy máte prehľad o tom, čo je vo vašej „skrini“.
Je nám jasné, že niektorí ľudia takýto spôsob ukladania šiat vidia neradi. To je však len ich osobný názor a vy sa podľa toho riadiť nemusíte. Riaďte sa ale podľa vašej predstavy a podľa možností vašich priestorov.