Čo jesť ak chcete schudnúť?

Mnoho ľudí by chcelo schudnúť, no základný problém je, že v skutočnosti nevedia ako. Majú možno problémy so sebazaprením a odopieranie si potravín, ktoré majú radi je pre nich veľmi náročné. A možno ak by aj chceli, nevedia akému jedlu majú dávať prednosť a aké naopak z jedálnička radšej vyškrtnúť, keďže sa vždy vraví niečo iné. Problém chudnutia je veľmi aktuálny, vždy tu budú ľudia, ktorú s ním budú mať problém a budú po ňom vyslovene dychtiť. Veľa potravín sa odporúča, v obrate sa však v ďalšom článku dočítate, že nie sú až také zdravé a ich konzumácia sa neodporúča. Čomu teda veriť? Ako si spraviť názor, keď každý, každú chvíľu vraví niečo iné? Čo je dobré jesť a čomu by sme sa mali naopak vyhnúť?

mandle

Vyhýbajte sa „Light“ potravinám
Všetky tieto celozrnné chlebíčky a hlúposti, ktoré nám majú zaručiť úbytok váhy, ale aj napriek tomu nám sľubujú, že chutia dobre sú väčšinou klamstvá. To, že tieto potraviny chutia tak, ako chutia je kvôli tomu, že sa v nich nachádza veľké množstvo zložiek, ktoré upravujú ich chuť, inak povedané veľa nezdravých látok.Určite si dajte radšej krajec chlebíka (aj keď z mierou) než by ste si mali dať veľa takýchto potravín, ktoré mimochodom ani nemajú o nič menšiu kalorickú hodnotu.

avokádo

Rybka – áno
Ryby sú výbornou potravinou, ktorá súce obsahuje veľké množstvo tukov, ale nie takých ktoré sú pre nás nezdravé a zlé. Sú to tuky, ktoré sú prospešné a zdravé a to najmä pri chudnutí. Konzumácia ryby prospieva nášmu zdraviu viac, ak osi len myslíte, rybie mäso sa považuje za jedno z tých najzdravších.
Orechy
O orieškoch sa toho nahovorí tiež veľmi veľa, na jednej strane nám ich konzumáciu prísne zakazujú najmä ak chceme schudnúť, pretože orechy obsahujú veľmi veľký podiel tukov, druhá strana nám zasa ich jedenie odporúča. My sa prikláňame k tejto, druhej strane. Orechy síce obsahujú veľa tukov, ale ide tiež o zdravé tuky, ktoré naše telo potrebuje a veľmi dobre prijíma.