Dobre izolovaný priestor zaistia hliníkové okná

Pokým sa zo stavby stane priestor, ktorý môžeme využívať na najrozličnejšie účely, prejde veľa času a je potrebné aj množstvo práce, počnúc vypracovaním projektovej dokumentácie až po samotnú realizáciu diela. Tá môže byť úspešná, len ak funguje spolupráca projektantov všetkých častí stavby, ktorí sa na nej podieľajú. Návrhy príslušenstva sú takisto ich súčasťou.

Všade samé okná...

Uzatvoriť stavbu je možné hlinikovými oknami lmmont.sk a fasádou, ktoré sa za posledné roky vyprofilovali do moderných a technologicky vyspelých prvkov, dodávajúcich budovám charakteristické črty. Materiály sú takisto podriadené vývoju a trendom, sledujú požiadavky a nároky súčasných užívateľov stavieb, a tiež vplyvy na životné prostredie. Energetická úspora a dlhá životnosť spolu s nízkymi nákladmi na údržbu sú priority, ktoré hýbu svetom každej výroby.

MB 104 Passive je systém hliníkovej konštrukcie, ktorým sa vyrábajú protipožiarne okná a dvere. Ide o najlepšie tepelne izolovanú konštrukciu, ktorú je možné použiť aj pri výstavbe pasívnych domov, pretože spĺňa nároky, ktoré tieto stavby vyžadujú. Okná vyrobené v tomto systéme majú certifikáty najvyššej kvality z Inštitútu pasívnych domov PHI Darmstadt. Hliník ako najvyužívanejší materiál súčasnosti pri výrobe okien dovoľuje, aby boli rámy okien vyplnené aj tromi sklami, ktorých hmotnosť je dosť vysoká, no hliník to bravúrne zvláda.

Najčastejšia verzia číreho skla

Na trhu sa v súčasnosti o pozornosť zákazníkov delia firmy SCHŰCO a ALUPROF. Obe spomínané spoločnosti majú za sebou množstvo realizácií a sú úspešné na poli dodávok protipožiarnych systémov okien, ktoré zahŕňajú moderný dizajn, odolnosť proti vlámaniu, dymotesnosť, tepelnú izoláciu a protipožiarnu odolnosť. Vhodné sú do interiérov aj do exteriérov, univerzálnosť hliníka im dáva možnosť širokého spektra dizajnových prevedení a povrchových úprav, takže budú vhodnou súčasťou každej stavby, ponúkajú komfort, energetickú úspornosť a bezpečnosť, a to sú hlavné atribúty modernej výstavby.