Farby a ich vplyv na psychiku

Máte niekedy pocit, že sa vo svojom byte necítite príjemne? Môže to byť farbami. Tie totiž na našu psychiku priamo vplývajú. Dokážu nás povzbudiť, zlepšiť náladu, podporiť chuť do jedla, pomôcť so zaspávaním, alebo odstrániť bolesť hlavy. Funguje to aj naopak. zle zvolené farby môžu mať na našu náladu devastačné účinky, nemusí nám chutiť jesť a ani spánok nebude kvalitný.

kapky
 
Červená a ružová sú si veľmi blízke. Obe v nás vzbudzujú pocity vášne. Červená sa  zameriavala na telesné túžby. Ružová je jej jemnejšia sestra, ktorá na nás pôsobí viac romanticky. Asi vám teraz v hlave skrslo, že musíte mať červenú spálňu. Bude však lepšie, ak v svojich divokých predstavách trochu ubrzdíte. Červené steny, by určite napomohli vášmu sexuálnemu životu, čo by však už neplatilo o vašom spánku. Lepším riešením sú teda červené obliečky, osvetlenie, alebo zopár doplnkov.
Modrá farbaupokojuje telo aj ducha. Dokonca dokáže znižovať krvný tlak a adrenalín, či dokonca zmierniť zápal v tele. Na rozdiel od červenej, je modrá do spálne ako stvorená. Tieto účinky má ale iba vtedy, ak použijeme svetlé odtiene. Tie tmavé pôsobia skôr depresívne.

pták

Fialováfarba podporuje tvorivosť. Preto sa hodí do ateliérov, alebo klasických kancelárií. Má priam mystický nádych. Nie všetci túto farbu ale majú radi.
Čierna je negatívna a biela pozitívna! Tak to je a inak nemôže byť. V skutočnosti to funguje presne naopak. Biela môže vyvolať depresiu. Čierna je skôr upokojujúca a elegantná farba.
Oranžová je nejasná.Ukrýva v sebe červenú a aj žltú. Preto niektorým vyhovuje, iných z nej ide roztrhať. Ak si teda chcete svoj byt vymaľovať na oranžovo, určite sa opýtajte svojej partnerky. Keď už sme pri tej žltej, ide o čisto pozitívnu farbu, ktorá zlepší náladu aj tomu najväčšiemu pesimistovi. Zelená zlepšuje pamäť a podporuje sústredenosť. Opäť vhodná farba do kancelárie, alebo detskej izby.