Slovenské hrady a zámky, ktoré treba navštíviť

Každý z nás rád trávi chvíle príjemne, máme radi, keď môžeme objavovať niečo nové, ísť na pekný výlet s rodinkou. Niekedy nemusíme vycestovať ani ďaleko do zahraničia, aby sme objavili pekné miesta. Aj naše Slovensko v sebe skrýva krásne miesta, ktoré treba vidieť. Jedným z takých miest sú aj naše hrady a zámky, ktorých je na Slovensku skutočne veľa. Ktoré zámky a hrady stojí za to, aby ste ich navštívili?

zámek

1. Bratislavský hrad
Dominanta nášho hlavného mesta, ktorú pozná snáď každý. Prvé zmienky o hrade pochádzajú už z roku 907. Hrad bol niekoľko krát upravovaný až do dnešnej podoby. Nádherne sa týčiaci hrad nad Dunajom je už od dávna symbolom celej Bratislavy a určite stojí za to, aby ste ho navštívili.
2. Bojnický zámok
Nádherný, romantický zámok ležiaci v mestečku Bojnice, azda náš najkrajší zámok. Zámok sa oplatí navštíviť v rôznom ročnom období, usporiadavajú s tu rôzne zaujímavé podujatia, v blízkosti sa nachádza veľká ZOO a tiež vyhliadkový chodník, z ktorého si viete spraviť nádherné panoramatické fotografie.
3. Smolenický zámok
Ďalší z romantických zámkov sa nachádza v obci Smolenice na západnom Slovensku, postavený bol v 15. storočí. A keď zámok nie je prístupný verejnosti, môžete si ho obzrieť aspoň z vonku. Z vnútra je prístupný verejnosti iba v letných mesiacoch.

hrad

4. Oravský hrad
Oravský hrad sa nachádza na severnom Slovensku, nachádzajúci sa v obci Oravský Podzámok. Jeho výstavba začala v 13. storočí. Hrad mal strategickú polohu bol postavený na úpätí skaly pri rieke Orava. Z hradu je nádherný výhľad na Oravský Podzámok a okolie.
5. Spišský hrad
Spišský hrad sa nachádza na východnom Slovensku a patrí k unikátom Slovenska, zapísaný je tiež do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Tento hrad patrí k najväčším hradom v Európe. Vystavaný bol okolo 12. storočia, hrad má bohatú históriu, bol viac krát prestavaný, až dostal konečnú podobu v 15. storočí. a zachovalý až dodnes.