LED žiarovky šetria vaše peniaze.

Ak ste majiteľom LED osvetlenia, kde osvetlenie zabezpečuje vymeniteľná žiarovka, mali by ste mať aspoň základnú informáciu, aký typ žiarovky vlastníte. Využijete to hlavne pri kúpe novej žiarovky, keďže LED žiarovky sa odlišujú hlavne svojimi závitmi. Pomocou týchto závitov sa žiarovka pripája do svietidla, takže ak by ste si obstarali žiarovku s iným závitom, tak ju nemôžete použiť.

led svetlo

Najčastejšie sa dnes používajú LED žiarovky E27 alebo E14. Ide o klasický Edisonov závit, kde číslo udáva šírku závitu v milimetroch. E27 má závit široký 27 mm a E14 závit široký 14 mm. Širšia E27 a užšia E14 tak svojimi závitmi pripomínajú staré klasické žiarovky. Okrem závitových žiaroviek existujú ešte tzv. päticové žiarovky, ktoré nemajú závit. Na svojom konci majú rozličné kolíky, ktorými sa jednoducho upínajú do svietidla.

led osvetlenie

LED žiarovky E27 sú dnes najpoužívanejšie žiarovky, takže výrobcovia práve s takýmto závitom ich ponúkajú aj v luxusných prevedeniach s mnohými funkciami. Takou vlajkovou loďou medzi LED žiarovkami E27 je žiarovka typu DUAL WHITE. Je to vlastne žiarovka, ktorá v jednom dokáže všetko, čo dokážu ostatné žiarovky. V prvom rade si môžete u tejto jednej žiarovky nastaviť požadovanú teplotu svetla. Tak si pomocou diaľkového ovládača nastavíte studenú, teplú alebo neutrálnu farbu. No k tomu tá istá žiarovka dokáže podľa nastavenia meniť aj intenzitu svetla. Môžete ju kedykoľvek stmievať alebo naopak jej intenzitu svetla zvyšovať. Veľmi obľúbená je tu voľba nočného režimu. No ak siahnete po žiarovke RGB DUAL WHITE, budete môcť okrem týchto spomínaných funkcií využívať aj zmenu farby svetla. Takto si môžete navoliť ľubovoľnú farbu z celého spektra farieb. Tieto žiarovky naozaj predstavujú technologickú špičku medzi LED žiarovkami, takže ich cena je samozrejme vyššia. No vzhľadom na ponúkané funkcie sa to určite oplatí.