Nie je poťah ako poťah

Materiály a poťahy https://www.segum.sk/materialy-a-potahy spolu úzko súvisia. Hovorím o poťahoch na matracoch. Nikdy mi nenapadlo, že pri kúpe https://www.jaudelam.cz/wlado9/poradim-pri-kupe-novehojazdeneho-auta-96883 nového matracu, by som mala pozerať aj na to, čoho je vyrobený poťah. Aby som vás trošku uviedla do obrazu, s manželom vlastníme malý penzión, takže kupovanie matracov absolvujeme trošku častejšie ako bežní smrteľník. Ako to teda s tými poťahmi a materiálmi je?
Posteľ so sivou plachtou v miestnosti s veľkým oknom

  1. Životnosť

V našom prípade sa pri výbere matracov musím sústrediť hlavne na životnosť. Nehovorím že mi je jedno, či sa bude našim zákazníkom spať pohodlne. Na to pozeráme samozrejme tiež. Nemôžem si však dovoliť kupovať niečo, čo sa po dvoch rokoch rozpadne. To by nám naše podnikanie veľmi nezarobilo. Poťah je v rámci životnosti veľmi podstatný. Ak chcete, aby vám vydržal čo najdlhšie, vyhnite sa prírodným materiálom, áno, viem, dnes je všetko prírodné a EKO a BIO v móde, no syntetika proste vydrží viac.

  1. Pohodlnosť

Tak, a teraz sa dostávam k tej pohodlnosti, aby ste si nemysleli, že na našich zákazníkov kašlem. Na matrac síce dávate plachtu, no materiál, z ktorého je vyrobený, je aj tak podstatný. V tomto smere je najlepšia bavlna, no tá je prírodná. Takže si budete musieť vybrať.Dve úzke postele vedľa seba

  1. Údržba

V rámci údržby sa najjednoduchšie udržiavajú snímateľné poťahy zo syntetických materiálov. Raz sme mali matrac s poťahom, ktorý bol vyrobená niečoho špeciálneho a stopercentne prírodného. Nepamätám si presne, aký presne materiál to bol, no keď sa zašpinil, tak bol nevyprateľný. Viete, plast je predsa len plast.

  1. Zdravie

Zdravotné hľadisko je asi najpodstatnejšie. V tomto smere sa snažte vyberať také materiály, ktoré sú prirodzene antialergické. Aj tu platí, že takéto vlastnosti spĺňajú skôr syntetické poťahy. Je však možné, že natrafíte aj na niečo prírodné, čo bude antialergické. Mimochodom, túto vec naozaj nepodceňujte. Nemusíte mať alergiu, no vďaka matracu ju môžete získať.