„Pakuj sa“- zaujímavé čítanie pre všetkých cestovateľov

Webová stránka „pakujsa“ vznikla kvôli súťaži, v ktorej mohli účastníci vyhrať desať tisíc eur, určených na cestovanie po celom svete. Za touto výzvou stojí poisťovňa UNION. Podstatou bolo to, aby ste natočili krátky cestovateľský vlog z miesta, ktoré nie e ničím zaujímavé. Ako sa píše na stránke „ z toho najnudnejšieho miesta“. Video ste potom zavesili na web, to ktoré získalo najviac hlasov vyhralo. To sa podarilo Patrikovi Paulínyimu. Bonusom pre víťaza sa stala i možnosť robiť cestovateľského vlogera pre UNION.

tokyo
 
V súčasnosti súťaž už neprebieha, takže ak by ste chceli získať peniaze týmto spôsobom je bohužiaľ už neskoro. Na webe však nájdete kopec článkov a videí z rôznych kútov sveta. Pochádzajú od spomínaného výhercu súťaže.
 
Nájdete tu napríklad články o Jordánsku a aj konkrétnych miestach v tejto krajine. Ďalšou destináciou je Grécko. Dozviete sa zaujímavosti o meste Santorini, Aténach a mestečku Oia. Medzi menej známe lokality patria Azorské ostrovy, ktoré autor taktiež popisuje.

hirošima

Zavítal aj do exotických krajín ako je napríklad Japonsko. Môžete si prečítať o jeho osobných skúsenostiach a dojmoch z najľudnatejšieho mesta, teda Tokya. V Japonsku však navštívil i pomerne menej „slávne“ miesto, a to Hirošimu, kde okrem iného navštívil aj takzvaný zajačí ostrov Okunoshima. Počas druhej svetovej vojny tu stála fabrika na výrobu chemických zbraní, ktoré sa testovali práve na spomínaných zvieratách, na zajacoch. Ich populácii to však neuškodilo, pretože v súčasnosti ich tu žijú stovky. Predpokladá sa, že všetky jedince sú v podstate potomkami vypustených zajacov z laboratórií chemickej fabriky.
Ďalším kúskom sveta, do ktorého môžete vďaka krátkym vlogom nakuknúť je Maroko. Dozviete sa o garbiarniach v meste Fez. Celkovo ich tu nájdete tri, no v najstaršej z nich, kožiarni Chouara Tannery, sa koža farbí a spracúva tradičným spôsobom už od jedenásteho storočia.