Pozor na cukor

Chceme schudnúť a z reklám sa na nás valia chutné a dobré cereálie, či musli. V dobrej viere si ich kúpime, pretože sľubujú, že ak ich budeme jesť, tak pomaly, ale isto schudneme. Keby sme však takéto cereálie alebo musli porovnali s obyčajnými detskými cereáliami, tak zistíme, že rozdiel v pomere cukru tam nie je vôbec veľký. To si teda môžeme dopriať aj obyčajné mušličky alebo sladké burizóny. Je to teda veľmi zradné.

a-change-in-lifestyle-1430599_1920

Prečo ich prezentujú ako zdravú stravu, keď sú plné cukrov? Sú naozaj také neškodné alebo nás reklamy len balamutia, aby sa predali? Prečo tam pridávajú toľko cukru, keď ich prezentujú ako zdravé? Je tento cukor prospešný?

Ak sa rozhodneme schudnúť, mali by sme jednoznačne siahať po takýchto veciach, no POZOR. Treba dôkladne preskúmať zloženie na takýchto cereáliach a zistíte, že dokáže nájsť aj také cereálie, či musli, ktoré majú zloženie úplne v poriadku, čo sa týka všetkých jeho zložiek. Hlavne teda cukru, aby sa nám tento cukor v tele nepremieňal na tuk. Čo určite pri chudnutí zažiť nechceme. Nájdeš práve tie najlepšie cereálie a műsli Svetchuti.eu.

muesli-3115017_1920

Najlepšou možnosťou, ktorú môžete pre svoje zdravie spraviť je to, že si vyrobíte vlastné cereálie alebo musli, ktoré budete potom následne konzumovať. To sa píše aj na danej stránke a v predaji nájdete všetky zložky, ktoré by ste potrebovali na výrobu týchto cereálii. Samy by ste vedeli, čo ste do nich dali, koľko cukru a že sa teda nemusíte obávať nárastu hmotnosti, hoci chudnete. Najlepšie potraviny sú tie, ktoré si vyrobíte samy doma, pretože viete, čo v nich máte a zároveň tam nedávate žiadne umelé sladidlá ani konzervanty, aby vám tieto potraviny vydržali niekoľko rokov. Jednoducho vám stačí vyrobiť si toľko, aby ste to za istý čas zjedli. Potom, keď potrebujete, si vyrobíte ďalšie a nemusíte mať zásoby navyrábaných cereálii na celý rok.