Výber konkrétneho typu okien sa oplatí premyslieť

Okná sú neodmysliteľnou výbavou každej budovy a každého rodinného domu. Z hľadiska bežných domácností asi najčastejšie natrafíme na tie plastové, ktoré majú v porovnaní s inými možnosťami najnižšiu cenu a poskytujú spoľahlivé izolačné vlastnosti. Toto sú asi tie dva hlavné dôvody a do tretice sa hodí pripomenúť, že takisto predstavujú pomerne jednoduchý spôsob údržby. A koľko vydržia? Tak vo všeobecnosti vravíme o úplne priemernej životnosti, čo znamená cca 30 rokov.

okná, kúpele

Jednoduchá údržba, to je rozdiel oproti oknám dreveným. Tie ale zasa poskytujú veľmi originálny, naturalistický dizajn. Spojenie útulného bývania s prírodnými prvkami. Žiaľ, čo je ale nevýhodou, to je práve to, že drevo je z hľadiska iných alternatív okien najnáchylnejšie k rýchlemu poškodeniu. O drevené rámy je potrebné sa pravidelne starať a vedieť, ako na to. Potom dokážu byť skutočne vizuálnym skvostom aj na niekoľko rokov.

Teda v prípade prvej možnosti, plastových okien, tu máme jednoduchšiu údržbu, ale pomerne nenápadný a úplne obyčajný dizajn z lacného materiálu. Druhá možnosť pôsobí atraktívnejšie, ale nejedného záujemcu spravidla vyplaší práve tá špeciálna a pravidelná starostlivosť o drevené rámy.

žena, pohľad z okna

A aká je tretia možnosť? Tú si teraz predstavíme.

Hlinikove okna cena https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/hlinikove-okna-a-dvere/ je oproti prvým dvom možnostiam z hľadiska cenovej dostupnosti zrejme najnáročnejšia, ale to na druhej strane vôbec neznamená, že ide o nevýhodnú kúpu. Práve naopak! S hliníkovými oknami získate tú najvyššiu životnosť, ktorá sa odhaduje na 100 rokov. Je to pomerne logické, pretože vravíme o veľmi odolnom a stálom materiáli, akým je práve hliník. Jeho ďalšou prednosťou je univerzálnosť, teda že sa najlepšie používa pri náročnejších dizajnových požiadavkách. Je najideálnejšie ho zvoliť v prípade, ak máte záujem použiť veľké a vlastne obrovské sklenené výplne alebo sklenené výplne atypických tvarov, ktoré ale budú vyzerať veľmi luxusne a vašim priestorom prinesú viac svetla, ako aj lepšiu viditeľnosť na okolie.