Začína váš nábytok pôsobiť zastaralo? Stačí len minimálna investícia

Nábytok je produkt zložený z viacerých materiálov. Štýlovým, no najmä kvalitným dojmom musí pôsobiť jeho vonkajšia vizuálna stránka, no na kvalite celkového prevedenia sa podpisuje aj jeho vnútorné zloženie z molitanovej peny alebo molitanových dosiek. V tomto článku si však skôr posvietime na tú vizuálnu stránku, ktorú dokážeme posúdiť voľným okom. Z tohto pohľadu je dôležitou súčasťou sedacieho nábytku poťahová látka .

gauč

Poťahová látka je vizuálnou súčasťou vyrobeného nábytku. Tak, ako sa používa pri výrobe nového, takým istým spôsobom sa dá využiť na obnovu toho starého. To znamená, že pokiaľ je napríklad na vašej sedacej súprave vidno opotrebovanie či určitá zastaranosť, alebo v horšom prípade usadená špina, ktorá sa nedá vyčistiť, v takom prípade nemusíte vyhľadávať komplet novú alternatívu, pokojne by stačilo vymeniť iba jednu súčasť a to poťahovú látku.

  • Oproti kúpe nového nábytku vás táto voľba bude stáť podstatne menej.

V podstate nebudeme investovať do kompletne novej sady či kompletne novej sedačky, ak sú ostatné súčasti tej našej aktuálnej relatívne v poriadku. Do čoho sa v tomto prípade oplatí investovať je akurát nová látka. A možno by ste neverili, aký zázrak dokáže. Opotrebovane či zastaralo pôsobiaca sedacia súprava sa po vizuálnej stránke zmení na čisto novú a to za pomerne nízku cenu.

  • Menšia úprava či oprava tejto časti nábytku sa značne pripíše i na vizuálnej stránke danej miestnosti.

Je to každého osobná vec a záleží od vkusu, ale prečo sa by sme sa pri tejto úprave mali držať starých koľají, čiže rovnakého dizajnu? Máme možnosť túto stránku zmeniť a vyskúšať nové prevedenie, nápaditejší dizajn, pestrejšie sfarbenie, či naopak, skúsiť niečo minimalistické. To už je každopádne na vkuse a predstave každého z nás, každopádne pri výbere novej látky máme hneď niekoľko možností v podobe rôznych vzorov a farieb.

pohovka

  • Hľadáte niečo svetlejšie, alebo naopak tmavšie? Veselšie či serióznejšie? Aká farba či alternatíva motívu by sa hodila do vašej miestnosti najviac? Odpovede na tieto otázky už musím nechať na vás, každopádne máte z čoho vyberať.