Dajte svojmu schodisku nový život

Pokiaľ bývate v dvojpodlažnom dome, určite sa v ňom nachádzajú aj schody. Mnoho ľudí túto časť príbytku vníma len ako spôsob, ako prechádzať z jedného poschodia na druhé. V skutočnosti, z nich však môžete vytvoriť dizajnovú dominantu interiéru.
zabradlí na schodech

Prvou vecou, ktorú pri schodoch pravdepodobne budete riešiť, je ich vzhľad. Dnes existuje viacero riešení, ako môžete schodisko nádherne zrekonštruovať. Prvou z nich je zábradlie. Okrem klasického kovového, môžete siahnuť tiež po sklenenom zábradlí, ktoré dodá interiéru moderný nádych. Ak navyše na schody umiestnite kvetináče s popínavými rastlinami, časom vytvoria neopakovateľný efekt. Zábradlie na schodoch navyše spĺňa aj praktickú a bezpečnostnú funkciu. To oceníte najmä v prípade, že s vami bývajú deti, alebo domáce zvieratá.

Ďalšou súčasťou rekonštrukcie sú samozrejme aj samotné schody. Ak máte to šťastie a tie vaše, sú vyrobené z kvalitného dreva, nemusíte toho veľa robiť. Stačí ich obrúsiť, namoriť kvalitným prípravkom na drevo a nakoniec nalakovať lakom. Ak bojujete s polámanými, alebo nadmieru zničenými lištami, jednoducho ich dajte dole a nahraďte novými. Tento materiál stojí pár eur a jeho inštaláciu zvládnete bez problémov aj sami.
schody se zábralím
Druhou možnosťou je, že ste zdedili schody z betónu. Rekonštrukcia môže v tomto prípade prebiehať viacerými spôsobmi. Najlacnejšou a aj najrýchlejšou voľbou je však klasická dlažba. Môžete využiť rôzne kombinácie farieb, či tvarov. Aj tieto práce pritom zvládnete ľavou zadnou na vlastnú päsť. Pokiaľ sa nebojíte experimentovania, z kachličiek môžete na schodisku vytvoriť mozaiku. Tieto práce vám síce zaberú o čosi viac času, no výsledok stojí naozaj za to. Navyše dokážete veľa ušetriť na samotnom materiály, pretože môžete využiť rôzne úlomky dlažby, alebo nakúpiť poškodené kusy za nižšiu cenu.