Obdarujte sami seba

Niekedy je ťažké pochopiť, čo by človeka naozaj potešilo. Základom je, aby sme vedeli potešiť samých seba, no to je väčšinou to úplne najťažšie, čo je okolo vás. A aj keď sa vám možno niektoré veci nezdajú až také pravdepodobné, musíte sa proste zmieriť s tým, že keď nebudete vedieť potešiť seba, tak vám to proste nepôjde ani s inými ľuďmi. A aj keď je to možno na jednej strane dosť desivé, je to predsa len niečo, s čím môžete pracovať a na čo sa môžete pozrieť reálne a presne tak, ako by ste možno aj očakávali. Nemusíte sa ničoho obávať. Nakoniec zistíte, ktoré veci vás bavia a zistíte aj, ktoré sú tie skutočne dôležité vo vašom živote.
žena v kožichu
Čo by vás potešilo?

Nikdy ste nerozmýšľali nad tým, že si urobíte radosť len tak, bez toho, aby ste na to mali nejaký dôvod. Urobíte tak len preto, lebo si to zaslúžite. Zaslúžite si, aby vás niekto potešil a práve preto sa občas jednoducho musíte potešiť sami. A uvidíte, že nakoniec to bude celkom príjemné, hlavne vtedy, keď nájdete to pravé, to, čo ste si naozaj chceli kúpiť, no nejako vám to nevyšlo. Možno je to smiešne, ale keď ľuďom nikdy priamo nepoviete, čo chcete, nakoniec to bude predsa len to, po čom ste možno celý život túžili. Len si to musíte kúpiť sami.
odraz v zrcadle
Urobte si radosť bez dôvodu

Vždy ste premýšľali nad tým, že si kúpite náušnice strieborné? Tak teraz máte skutočne špeciálnu a jedinečnú príležitosť to urobiť, a to len preto, lebo sme vám to práve v tejto chvíli povedali. Verte tomu, že inokedy mať takúto príležitosť už nebudete, pretože vám teraz dávame dôvod a nútime vás, aby ste to spravili. Nepodceňujte sa. Netvárte sa, že to nezvládnete. Je to hlúposť a verte tomu, že nech sa deje čokoľvek, seba by ste mali dávať vždy, ale naozaj vždy na prvé miesto. To je to, na čom záleží. Vy sami. Zdravá sebeláska je viac, ako si viete predstaviť.